Püspökladányi Tagintézmény - Hírek
Szakmai nap
Az őszi szünet után, 2024. november 4-én tartottuk meg a tanév első szakmai napját, amelyen két kolléganőnk tartott előadást.
Szabó – Csontos Gabriella fejlesztő pedagógus, „A mese szerepe a nevelésben” címmel tartott előadást egy általa elvégzett tanfolyam alapján. Az előadása során betekintést nyerhettünk különböző meseterápiás módszerekbe, úgy mint, Boldizsár Ildikó Metamorphoses, valamint Kádár Annamária mesepszichológiájába, megismerhettük a Kincskereső Meseterápiás módszert is. Továbbá áttekintettük, hogy miért és miben fontos a mese szerepe különböző korcsoportokban. Felelevenítettük, hogy a mese: választ, biztonságot ad; tanít; old; fejleszt; létrehoz és segít.

Szabó Andrea Judit tanácsadó szakpszichológus, egy interaktív előadás keretein belül mutatta be az OH kártyákat, melyeket munkája során használ egyéni, illetve csoportos pszichológiai foglalkozásokon. Betekintést nyerhettünk a kártyák származásába, a módszer felhasználási lehetőségeibe. Nem csak az elméleti oldalát ismerhettük meg az asszociációs kártyáknak, de saját tapasztalatot is szerezhettünk néhány gyakorlati példa kipróbálásával. A gyakorlatok során sok új információval gazdagodtunk egymásról is, ami erősítette a közösségünk összetartó erejét.



Szerző: Molnárné Gidai Valéria
Szakmaközi találkozó
2024. október 21-én kolléganőnk, Tomka Erika tartott interaktív előadást a járás védőnői számára „A kora gyermekkorban jelentkező fejlődési eltérések” címmel.
A korai fejlesztés eredménye nagyban függ attól, hogy mikor kerül be a gyermek az ellátórendszerbe. A védőnők jelzése és megfigyelése nagyon fontos ahhoz, hogy egy gyermek minél korábban eljusson a megfelelő szakemberekhez.
A járási védőnői szolgálat munkatársain kívül, Pappné Kozma Erikát a DEKK Vármegyei Védőnői Szolgálat mentor védőnőjét, valamint tagintézményünk igazgatóját, Molnárné Gidai Valériát köszönthettük. A rövid bemutatkozás után a korszerű, családközpontú intervenciós szemlélet fontosságát hangsúlyozva a leggyakoribb fejlődési eltérésekkel foglalkoztunk és osztottuk meg tapasztalatainkat.
Szó volt az autizmus korai jeleiről, az elérhető szűrő eszközökről, az ADHD-val érintett tipegőkről, a speciális nyelvfejlődési zavarról, a szenzoros feldolgozási- vagy integrációs zavar problémáiról, főbb típusairól és a regulációs zavarokról. Az együtt töltött idő jó hangulatban telt, és építő, hasznos, tartalmas két órát tölthetünk el együtt.


Szakmai nap
2024.január 24.
2024.január 24-én harmadik szakmai napunk keretében az Alma Nemzetközi Egyesület képviselői bemutatót tartottak gyakorlatorientált pedagógus továbbképzési programjukról.
Németh Rita operatív vezető és munkatársai segítségével betekintést nyerhettek a résztvevő óvodapedagógusok, tanítók, fejlesztőpedagógusok, gyógypedagógusok, logopédusok a program felépítésébe, s gyakorlati bemutatón is részt vehettek.
A KONELI képzések célja, olyan innovatív és gyakorlatban könnyen alkalmazható tudás átadása, amely nemcsak gazdagítja a pedagógusok ismereteit, de jelentős előrelépést eredményez a tanulók mozgás, képesség és tehetségfejlesztésében is.
Miért érdemes a KONELI Képzési Központ gyakorlatorientált, pedagógus-továbbképzéseit választani?
Két programcsomagot ajánl a képzés
KONELI RituArt - Mozgás-Képesség- és Tehetségfejlesztő Program célja, az óvodás, illetve iskoláskorú gyermekek hosszútávú és biztonságos, innovatív módszerekkel és eszközökkel történő fejlesztése.
Teljeskörűen elkészíti a pedagógusokat az egyedülálló RituArt program alkalmazására, amely hatékony a tanulási zavarok, nehézségek, szorongások leküzdésében, a képesség,-és tehetségfejlesztésben. Gyakorlásával javul a figyelem, a feladattartás, a monotonitástűrés, a kondicionális és koordinációs képesség, az önértékelés.
KONELI MyGalaxy - Ritmusra Épülő Tehetségfejlesztő Program, mely segíti a tehetséges diákok fejlődését a ritmusra építve. A ritmus folyamatos jelenléte fejleszti a gyermek megfigyelőképességét, emlékezetét, serkenti gondolkodását, logikus gondolkodásra készteti, tehát nagymértékben elősegíti értelmi fejlődését és nagy segítséget nyújt az idegen nyelvek elsajátításában. A ritmus fejleszti a figyelmet, a koncentrációt és a határozottságot.
A bemutatón 24 fő vett részt.



SZAKMAI NAP
2023. november 16.
A második szakmai napunk keretében a Püspökladányi Tagintézmény a szakértői feladatkörben dolgozó kollégák számára szervezett továbbképzést.
A Meixner Alapítvány képviseletében, Dr. Sipos Zsóka szakmai koordinátor kedves együttműködésével, 2023. november 16-án került megrendezésre a Meixner olvasólapok használata a szakértői munkában c. képzésünk.
A közvetlen hangvételű, gyakorlatias megközelítésű előadás során hallhattunk az írásvizsgálat lépéseiről, definiáltuk a diszgráfia és diszortográfia fogalmát és megvizsgáltuk a tüneteket. A szünetben lehetőség nyílt kötetlen beszélgetésekre a kollégák között. Emellett élvezhettük a helyi kollégák szíves vendégszeretetét.
Az előadás második felében a szövegértő olvasás feltételeit jártuk körbe, majd az olvasásvizsgálatot beszéltük át. Egy videós példa segítségével gyakorlatban is egyeztethettük tudásunkat.
Debrecenből, Hajdúszoboszlóról, Hajdúsámsonból, Balmazújvárosból, Derecskéről és Hajdúböszörményből érkeztek hozzánk gyógypedagógus kollégák. A helyi munkatársakkal együtt, huszonöt főt tett ki a résztvevők száma.
Sok hasznos tanácsot kaptunk, és ezúton is szeretnénk megköszönni a Meixner Alapítvány támogató segítségéért.
Karikóné Nagy Ágnes
gyógypedagógus- szervező
Molnárné Gidai Valéria
tagintézmény igazgató

