Tehetséggondozás

Az előírások szerint elsősorban a koordináció és a szakmai tanácsadó, támogató háttér biztosítása, és a kiemelten tehetséges gyermekek, tanulók gondozása a feladat.

A következő tevékenységekkel támogatjuk a különböző intézményi szakemberek tehetségsegítő munkáját:

• Az intézmények kérésére nagy létszámú, csoportosan végezhető vizsgálatokat szervezünk, a tehetségígéretek megtalálásának érdekében.
  • Jelzések alapján tehetségazonosító tevékenységet végzünk a kiemelten tehetséges gyerekek/tanulók esetében.
  • Javasoljuk az intézmények tehetségpontként való regisztrációját, abban közreműködünk, tanácsadással segítjük a pedagógusok kapcsolattartását, a hálózatban való működést.
  • Csoportos konzultációs lehetőséget szervezünk a tehetségműhelyek vezetőinek, és lehetőséget biztosítunk az egyéni megbeszélésekre is.
  • Tehetség fórumokat szervezünk, vagy felkérésre előadóként közreműködünk.
  • A már meglévő intézményi tehetségsegítő tevékenységeket a következő területeken támogatjuk:
    • önismereti személyiségfejlesztő csoportokat szervezünk és vezetünk,
    • tanulásdiagnosztikai vizsgálatokat végzünk, és tanulásfejlesztési foglalkozásokat tartunk,
    • tanácsadást tartunk tehetséges gyerekek/tanulók szüleinek, pedagógusaiknak
    • szükség esetén személyiségfejlesztő foglalkozásokat szervezünk a tehetségeknek
    • vállaljuk kimeneti mérések elvégzését
  • Folyamatosan figyeljük a pályázati lehetőségeket a Nemzeti Tehetségprogram és a MATEHETSZ (Magyar Tehetségsegítő Szervezetek Szövetsége) kiírásaiban egyaránt, igény esetén tanácsadással segítjük a programok megírását.
  • Szakmai kapcsolatokat építünk a tehetségkoordinátorok megyei munkaközösségében és az országos hálózatban.