Debreceni Tagintézmény bázisintézményi programja

Iskola-előkészítő prevenciós óvodai program

Bázisintézményi program rövid leírása

Iskolaelőkészítő programunkat, 2016-ban dolgoztuk ki, amelyet 9 fejlesztőpedagógusunk Debrecen óvodáiban végez, minden tanévben közel 800 nagycsoportos óvodás gyermek érdekében. Heti 1 alkalommal játékos foglalkozásokon  az iskolakészültség elérése érdekében azon területek fejlesztését végezzük, melyek nélkülözhetetlenek a sikeres iskolakezdéshez. ezen területek a következők:

•  testséma fejlesztése,
  •  térirányok, térérzékelés,
  •  finom- és grafomotoros fejlesztés,
  •  beszédkészség, szókincs, fogalmak fejlesztése,
  • -auditív észlelés, fonológiai tudatosság,
  •  vizuális észlelés, síkbeli tájékozódás,
  •  alak-háttér differenciálás,
  •  vizuális ritmuskövetés,
  • vizuális és auditív emlékezet,
  •  gondolkodási műveletek fejlesztése
  • matematikai fogalmak, műveletek ismerete.

Ezen területek erősítése segít áthidalni az óvoda és az iskola közötti átmenetet, és jó eséllyel megelőzi a később esetleg kialakuló tanulási zavarokat. A jógyakorlatunk alkalmazási területei: a  gyermekek személyiségének fejlesztése, óvoda-iskola átmenet megkönnyítése, óvodapedagógusok és szülők támogatása, kapcsolattartás, melyeket előadás, bemutató foglalkozások, workshop keretei belül kívánunk ismertetni az érdeklődő kollégákkal. A programokat a Tavaszi és Őszi Pedagógiai Napok idejére kívánjuk szervezni.

Nagy Éva Veronika
munkaközösség-vezető