Püspökladányi Tagintézmény

Cím: 4150 Püspökladány, Bajcsy-Zsilinszky utca 3-5.
Ideiglenes cím: 4150 Püspökladány, Petőfi utca 5-7.
Telefon: 0620-2340619
E-mail: nevtanplad@hbmpsz.edu.hu

Tisztelt Látogató!

Üdvözöljük a Hajdú-Bihar Vármegyei Pedagógiai Szakszolgálat Püspökladányi Tagintézményének oldalán.

Pedagógiai Szakszolgálatunk alapfeladata az ellátási területéhez tartozó települések  gyermekeinek, tanulóinak, szüleinek, a nevelési-oktatási intézmények pedagógusainak, a társintézmények szakembereinek támogató megsegítése, szakszerű ellátása.

Tevékenységünket a hatályos jogszabályok alkalmazásával végezzük.

Intézményünk a Petőfi Sándor Általános Iskola Püspökladány, Bajcsy-Zsilinszky utca 3-5 alatt található.

Ellátott települések: Püspökladány, Sárrétudvari, Biharnagybajom, Nagyrábé, Bihardancsháza, Bihartorda,Sáp, Kaba, Báránd, Tetétlen, Földes, Szerep.

Ellátott feladataink:

• gyógypedagógiai tanácsadás, korai fejlesztés és gondozás
  • szakértői bizottsági tevékenység
  • nevelési tanácsadás
  • logopédiai ellátás
  • gyógytestnevelés
  • iskolapszichológiai, óvodapszichológiai koordinátor ellátás
  • kiemelten tehetséges gyermekek, tanulók gondozása

Munkatársaink meghatározott napokon fogadóórát tartanak a tagintézményben, ezekben az időpontokban személyesen és telefonon is kereshetik kollégáinkat:

NévSzakterületFogadóóra
Molnárné Gidai Valériaigazgató-pszichológushétfő 13-14
Bertalan Lucalogopédusszerda 14-15
Kárainé Vass Annamáriapszichológuspéntek 8-9
Karikóné Nagy Ágnesgyógypedagógushétfő 13-14
Komódiné Keserű Máriagyógypedagóguskedd 13.30-14.30
Pércsi Istvánnélogopédusszerda 14-15
Szabó Andrea Juditpszichológusszerda 14-15
Szabó Tímeagyógypedagógushétfő 13-14
Szabó-Csontos Gabriellafejlesztőpedagóguskedd 12-13
Tomka Erikagyógypedagóguscsütörtök 11-12

Szakmai nap-   E-DPV   2023.08.29

A Püspökladányi Pedagógiai Szakszolgálat gondozásában került megrendezésre 2023. augusztus 29-én 10 órai kezdettel a Diagnosztikai Előszűrő eljárás a Diszkalkulia Pedagógiai Vizsgálatának felvételéhez (E-DPV- 2-4.) c. 5 órás szakmai nap.

Az előadást a Logopédiai Kiadó szervezésében, Dékány Judit szakmai vezetésével Vastag Jánosné óvodapedagógus- tanító és fejlesztő szakember tartotta, aki sok éves tapasztalattal rendelkezik a szűrővizsgálatok terén. Szoros együttműködésben hosszú évek óta segíti a Diszkalkulia Kutatócsoport munkáját.

Bischof Boglárka pszichológus is részt vett az előadáson, aki tanácsai mellett a szervezési feladatokat is ellátta.

A képzés megszervezésével célunk az volt, hogy a szakszolgálat keretein belül folyó szakértői munkát segítsük a standardizált előszűrő számolási vizsgálat megismertetésével, gyakorlati alkalmazásának lehetőségével.

Huszonketten vettünk részt a szakmai napon, Hajdú- Bihar Vármegye számos pontjáról voltak érdeklődők. Derecske, Hajdúböszörmény, Hajdúszoboszló, Nyíradony, Hajdúnánás, Balmazújváros és Hajdúsámson is képviseltette magát.

Az előadó részletes tájékoztatója során lehetőség nyílt kérdéseink megvitatására is. A helyiek frissítővel, kávéval sós és édes süteményekkel, házi finomságokkal is készültek. A beszélgetések során fényt derült arra, hogy a kollégák igénylik és szükségét látják ezeknek a gyakorlati felkészítéseknek, amelyek a mindennapi munkát segítik. A nap végén igazolást kaptunk, amely beszámítható a hétévenként pedagógus- továbbképzésbe.

Ezúton is szeretnénk megköszönni a szervezők lelkiismeretes munkáját és a résztvevők bizalmát!

Karikóné Nagy Ágnes  gyógypedagógus- logopédus
a szakmai nap szervezője